AMA در هفته کار 4 روزه

از زمانی که ما برای اولین بار یک هفته کاری 4 روزه را در ماه مه 2020 آغاز کردیم ، مردم سوالات زیادی در مورد آن داشتند. چه روزی پرواز می کنیم؟ تا کی این تمرین را ادامه می دهیم؟ آیا همه واقعاً چهار روز در هفته کار می کنند یا برخی افراد بیشتر کار می کنند؟

برخی از پاسخ های این س questionsالات طی چند ماه گذشته تغییر کرده است ، و من مطمئن هستم که برخی از آنها همچنان تغییر می کنند و تکامل می یابند زیرا ما در مورد عملکرد در یک هفته کاری چهار روزه بیشتر می آموزیم. چندی پیش ، تصمیم گرفتم به سوالات مربوط به سیاست چهار روزه هفته کاری ما در توییتر پاسخ دهم و پاسخ فوق العاده ای دریافت کردم. من یک جمع بندی سطح بالا را در این پست قرار دادم ، اما با خیال راحت آن را بررسی کنید کل تاپیک اگر دوست دارید هر پاسخی را ببینید

بدون هیچ گونه توضیح بیشتر ، در اینجا برخی از س questionsالاتی که در مورد هفته کاری چهار روزه دریافت کردم به چند دسته اصلی ، همراه با پاسخهای من و کارین هابارد، معاون مالی ما ، و Åsa Nystrom، معاون ما در حمایت از مشتری ، که به چندین پاسخ کمک کرد.

چرا هفته کاری 4 روزه؟

پرانای پرسید: چرا برای اجرای آن به یک بیماری همه گیر نیاز شد و چرا یک هفته کاری 4 روزه اهمیت دارد – آیا نمی توان به جای زمان بندی آن ، فقط مربوط به خود کار باشد؟

ما سالها در مورد آن فکر کرده ایم و من معتقدم که هفته های کاری 5 روزه لزوماً مطلوب نیستند. این همه گیری به معنای استرس بیشتر برای همه ما ، به ویژه برای والدین در تیم بود. من می خواستم از نظر روحی ، در بهترین موقعیت ، با تیم کنار بیایم.

من معتقدم که بسیاری از مشاغل که تا آخرین قطره می توانند از شرکت های خود از نظر سود ، بهره وری و غیره خارج شوند ، ناگهان با مشکلاتی درگیر همه گیری مواجه شدند. رسیدن به اهداف رشد و بدون حاشیه سود ، به معنای اخراج بسیاری از شرکت ها بود.

و هنگامی که شما اخراج می کنید ، اعتماد شما را به میزان قابل توجهی از بین می برید. ساخت آن سالها طول می کشد. من می خواستم از طریق همه گیری همه گیر با تیمم اعتماد ایجاد کنم. این یکی از بهترین روش هایی بود که من فکر کردم این کار را انجام دهم.

چگونه کار می کند؟

نیل پرسید: آیا همه یک روز مرخصی می گیرند؟ یا بستگی به خود فرد دارد؟ یا بر اساس تیم است؟ یا چیزی ظریف تر؟

در ابتدا ، ما با تیم هایی که روز را تعیین می کردند آزمایش کردیم ، اما دانستن اینکه کدام روز و داشتن زمان کافی برای همکاری بین تیمی یک چالش بود. صادقانه بگویم که کاملاً آشفته بود. در حال حاضر ، ما جمعه هایی غیر از حمایت از مشتری انجام می دهیم که روز را به چرخش در می آورند.

شبام پرسید: کدام 4 روز هفته کار می کنید؟ M – TH یا Tu – Fr یا چیز دیگری؟ آیا متوجه شده اید که تیم تلاش می کند در 5 روز کار در 4 روز جا بیفتد؟

برای اکثریت تیم ، ما M – TH را انجام می دهیم. در ابتدا روزهای چهارشنبه را به عنوان روز تعطیل امتحان می کردم و از آن لذت می بردم ، اما من امروز جمعه ها را ترجیح می دهم. آخر هفته های 3 روزه بسیار قدرتمند هستند. من فکر می کنم در کل ، تیم سعی می کند هوشمندانه کار کند. شاید سعی کنید 4.5 روز را در 4 قرار دهید.

دیوید پرسید: woah نمی دانستم که شما این کار را می کنید – دوست دارم دلایل شما برای بازگشت به 5 روز چیست؟

دلایل احتمالاً عدم دستیابی به اهداف ما است ، که بسیار ناراحت کننده خواهد بود زیرا من اساساً باور ندارم که ساعت ها وقت گذاشتن ما را به آنجا می رساند.

و ، یک نکته کلیدی این است که با گذشت زمان ، ما متوجه شدیم که 4 روز باید یک امتیاز محسوب شود ، نه حق. بنابراین ، اگر به وظایف و اهداف خود در هفته رسیدید ، عالی است – آن روز را مرخصی بگیرید. اگر شما به اندازه کافی برای ما برای رسیدن به اهداف خود تلاش نکرده اید ، بخشی از روز جمعه را به کار اختصاص دهید.

اسکات پرسید: انجام معامله نوع 4 ، 10؟ یا اینکه ساعت های دقیق را ردیابی نمی کنید ، بلکه خروجی و حرکت را دنبال می کنید؟

عدم پیگیری ساعات دقیق و تمرکز بیشتر بر روی ردیابی خروجی. هدف این است که در ساعات کلی کمتر (بیشتر در امتداد خطوط 4 8) به همان هدف برسیم ، اگر نه بیشتر.

گایا پرسید: عالی است! امیدوارم شرکت های بیشتری برای عادی سازی این امر اقدام کنند. س: آیا حقوق ثابت ماند؟ من افرادی را می شناسم که به دلیل کاهش دستمزد از کار کمتر خودداری می کنند

با هفته های کاری 4 روزه ما هیچ تغییری در حقوق در Buffer ایجاد نمی شود. با همان دستمزد ساعت کمتری است. من به ساعات یکسانی در روزهای کمتر اعتقاد ندارم ، زیرا برای من هفته های کاری 4 روزه در واقع یک باور اساسی تر است که ساعات کار با نتایج ارتباط ندارد.

استون پرسید: دوست دارم این کار را کردی! آیا در کارهای عمیق/بدون زمان جلسات نیز کار می کنید؟ آیا فکر می کنید همه گیری برای گذار لازم بود/آیا با بازگشایی دفاتر@آن را حفظ خواهید کرد؟ چقدر مطمئن هستید که مردم 4 روز بیشتر کار نمی کنند یا در واقع جمعه تعطیل نیستند؟

سالهاست که ما بحث می کنیم و بر کار عمیق تمرکز می کنیم ، و بسیاری از تیمها روزی را بدون جلسه برگزار می کنند. من فکر نمی کنم همه گیری برای انجام این کار لازم بود ، اما یک انگیزه بود. من اطمینان دارم که بعد از آن نیز به آن ادامه خواهیم داد. ما در حال حاضر 100 remote از راه دور هستیم بنابراین هیچ دفتر واقعی وجود ندارد.

من اطمینان دارم که در بیشتر موارد مردم روز جمعه را تعطیل می کنند. با این حال ، اگر اعضای تیم احساس کنند که برای رسیدن به اهداف ما لازم است ، ما روز جمعه کمی از کار در روز جمعه ناامید نمی شویم. ما جاه طلبی های بزرگی برای آنچه می توانیم برای مشتریان * و * فرهنگ نوآورانه انجام دهیم ، داریم.

تیم های خاص و هم تیمی ها چگونه یک هفته کاری 4 روزه را مدیریت می کنند؟

دوجی پرسید: آیا مادرانی دارید که به عنوان کارمند تمام وقت کار می کنند؟ اگر ساعات کار آن 4 روز افزایش یابد – آنها چگونه مدیریت می کنند؟ می دانم که بستگی به آنها دارد اما فقط کنجکاو هستم. زنان در حال ضربه زدن هستند – BIG TIME در Covid. (به عنوان مثال: شما واقعاً)

از جانب کارین: ما در بافر مادران و پدران زیادی داریم. تغییر ما در انعطاف پذیری یک هفته کاری 4 روزه یکی از مهمترین چیزهایی بود که باعث شد خانواده 5 نفره من در سال گذشته سالم و ایمن باشند. اعتماد و انعطاف پذیری برای انجام برنامه ای که برای من و خانواده من کار می کند همه چیز است.

از جوئل: برای افزودن به بینش های فوق العاده ای که کارین به اشتراک گذاشت ، تصمیم ما برای آزمایش 4DWW بسیار با والدین در نظر گرفته شد. ساعات کار افزایش نیافته است ما به عنوان یک تیم سخت تلاش می کنیم تا بدون رسیدن به ساعت منظم بیشتر به اهدافمان برسیم. بیشتر اینجا.

مارک پرسید: آیا پشتیبانی مشتری در هفته 4 روزه شرکت می کند؟ اگر چنین است ، چگونه ساعاتی را متزلزل می کنید / انتظارات مشتری را برآورده می کنید؟

بله ، آنها این کار را می کنند ، اما ما هنوز می خواهیم به همان سطح بالا به مشتریان خدمات ارائه دهیم. با گذشت زمان ، ما هفته کاری 4 روزه خود را تغییر داده ایم تا ما را مجبور کند تا در 4 روز خود را تحت فشار قرار دهیم و احساس کنیم که واقعاً آن روز تعطیل را به دست آورده ایم ، و حق آن را نداریم.

تیم پشتیبانی مشتری ما تنها تیمی است که روزهای تعطیل را روشن می کند تا مطمئن شود که پوشش مشتریان را حفظ می کنیم.

استفان پرسید: آیا تیم های رو به مشتری هفته های کاری 4 روزه را نیز انجام می دهند؟ اگر چنین است ، آیا همه آنها جمعه ها تعطیل هستند؟ اگر چنین است ، آیا ایمیل ها/تماس های مشتریان تا دوشنبه پاسخ داده نمی شود؟

نه ، ما باید رویکرد کمی منحصر به فرد تری در تیم خدمات مشتری خود داشته باشیم. ما کاملاً متعهد به ارائه خدمات در سطح جهانی هستیم و می دانیم که جهان MF (و حتی آخر هفته ها) کار می کند. روز خاص برای هر عضو تیم متفاوت است ، بنابراین بیشتر یک رله در آن تیم است.

آیا در این سیستم رله با انتقال یک عضو تیم به تیم دیگر مشکلی داشته اید؟

از جانب Åسا: برای کمک به این سوال پرش کنید. مسأله ای نیست! ما در بلوک های چهار روزه کار می کنیم و از جریان صندوق ورودی اختصاص داده شده برای حفظ ثبات در ارتباطات مشتری خود استفاده می کنیم. تیم ما بیشتر نقاط جهان را تحت پوشش قرار می دهد و در طول هفته در ارتباط هستند تا موضوعات و موارد دیگر را حفظ کنند.

ژان پرسید: آیا از نظر تعداد افراد تیم پشتیبانی مشتری قوی دارید؟ آیا شما نیز از این فرمول برای تیم فناوری استفاده می کنید؟

تیم پشتیبانی مشتری ما 21 نفر از 85 نفر است. همه تیم ها هفته کار 4 روزه را انتخاب می کنند ، اما ما همچنین اهدافی داریم که برای آنها تلاش می کنیم و ما روز پنجم را به عنوان چیزی می دانیم که حقش نیست.

مرسر پیگیری کرد: آیا این بدان معناست که تیم پشتیبانی شما همیشه مرخصی یکسانی ندارد؟ چگونه تلاش می کنید تا از زمان تیم های مشتریان خود (که اغلب نعمت های مشابه تیم های دیگر را دریافت نمی کنند) محافظت کنید؟

این لزوماً برای تیم پشتیبانی ما متفاوت نیست ، اما اغلب برای یک تیم پشتیبانی قابل اندازه گیری است. بنابراین هدف ما این است که به آن توجه داشته باشیم. اما ما همچنین تیم های مهندسی داریم که اگر در مسیر خود احساس نکنند روز پنجم کار خواهند کرد. اکثر تیم ها اکنون 4 روز کار می کنند.

از جانب Åسا: همه اعضای تیم CS یک بلوک 4 روزه کار می کنند و هر هفته روزهای تعطیل یکسانی دارند تا مطمئن شوند که ما توانایی یکسانی برای خاموش شدن و شارژ مجدد داریم! برخورد با مشتری به این معنا نیست که ما نمی توانیم در ابتکارات شرکت مانند این شرکت کنیم ، بلکه به این معنی است که باید کمی بیشتر برنامه ریزی کنیم.

اسلیلید پرسید: آیا اعضای ارشد تیم بیشتر به چهار روز پایبند هستند؟

به طور کلی ، بله. اغلب اعضای ارشد تیم کسانی هستند که بیشترین پاسخگویی و انرژی را برای اهداف احساس می کنند ، بنابراین ما گاهی اوقات یک روز اضافی کار می کنیم تا مطمئن شویم که در مسیر خود هستیم. هر چند این یک قاعده نیست و وقتی این کار را انجام می دهیم معمولاً فقط چند ساعت است.

از جانب کارین: انعطاف پذیری و اعتماد بالایی وجود دارد که ما اهداف مشترک و فردی خود را بدون برنامه ای که برای ما مناسب است ، برآورده می کنیم. به عنوان یک مادر 3 ساله ، نیازهای من متفاوت از همکاران دیگر است ، اما من با این احترام و اعتماد متقابل رشد می کنم. گاهی اوقات 5 روز کار را انتخاب می کنم.

اوضاع چطور است؟

دانیال پرسید: چه چیزی بهتر از انتظار شماست؟ چه چیزی بدتر از انتظار شماست؟

بهتر: روز اضافی در زمان بازتاب ایجاد می شود که ما اغلب برای آن جایی نمی گذاریم ، جایی که بسیاری از ما مشکلات را حل می کنیم. بنابراین از جهات مختلف ، کار معنادارتری انجام می دهیم.

سخت تر: هدف حتی مهمتر می شود. ما باید در 4 روز گرانبهایی که داریم برای انجام کارهای بزرگ انگیزه داشته باشیم.

هدف در سطح سازمان یا سطح فردی؟

هر دو. به خصوص در سالی که گذشت. جادوی واقعی زمانی است که هدف سازمان با احساس هدف شخصی در هم آمیخته شود ، چیزی که پس از آن شایسته است واقعاً می تواند تغییر ایجاد کند. اگر هدف سازمان احساس می کند که به جامعه خدمت می کند ، معمولاً هدف فردی دنبال می شود.

جسی پرسید: آیا مردم به همان اندازه کار می کنند؟ پرسنل ساعتی دارید؟

ما کارمند ساعتی نداریم ، که مهم است. این ساعت کمتر برای حقوق کمتر نیست ، این ساعت کمتر برای همان دستمزد است. از نظر بهره وری ، اندازه گیری آن در این سال گذشته وحشی سخت است. اما ، همه چیز امیدوار کننده به نظر می رسد. از نظر فلسفی ، من معتقدم که ما می توانیم کارهای زیادی انجام دهیم.

عالی. آیا مردم از آمدن به محل کار شادتر و هیجان بیشتری دارند؟ تقویت اخلاقی؟ دیدید سطحش پایین است؟

بله ، به همه اینها! میخ زدی ما هنوز احساس نکرده ایم که سطح آن پایین است ، اما هنوز یک قدردانی برای هفته های کاری 4 روزه در 9 ماه گذشته وجود دارد.

آندره پل پرسید: بزرگترین تغییراتی که در تیم خود مشاهده کرده اید چیست؟ آیا روالها/رفتارها/فرایندهای جدیدی وجود دارد؟

خوب ، قطعاً سطح جدیدی از قدردانی وجود دارد. ما اینجا هستیم ، این چیز جدید وحشی را امتحان می کنیم و این روز اضافی را برای خانواده یا خودمان به دست می آوریم. این عالی است. و با این کار ، احساس در کنار به دست آوردن انعطاف پذیری ، ایجاد انعطاف پذیری نیز می شود.

منظور من از به دست آوردن انعطاف پذیری و ارائه انعطاف پذیری این است که به ویژه به عنوان یک تیم جهانی ، ما باید هر چند وقت یک بار زودتر از صبح یا اواخر شب برای جلسات آماده باشیم تا همه چیز اتفاق بیفتد. به خصوص با یک هفته کاری 4 روزه.

بنابراین ، با تجدید احساس ، ما خوش شانس هستیم که از این آزادی بیشتر برخورداریم ، اما بیایید در مورد نحوه کار خود هوشمند باشیم تا بتوانیم هفته های کاری 4 روزه را به عنوان یک شرکت و برای مشتریان واقعاً کار کنیم ، بنابراین ما می توانیم آنها را ادامه دهیم.

علی پرسید: آیا میزان فرسودگی شغلی کاهش یافته است؟

اندازه گیری آن دشوار است ، اما من معتقدم که کاملاً اینطور است. یا بهتر بگوییم ، سال 2020 سالی بود که فرسودگی بسیار بیشتری را نسبت به سالهای دیگر به همراه داشت و ما با اجرای هفته کار 4 روزه تا حدی این مقدار را به حداقل رساندیم.

میشل پرسید: همیشه می توانم کارهای بیشتری برای انجام دادن پیدا کنم. آیا افراد آنقدر انضباط دارند که واقعاً جمعه را تعطیل کنند و آیا مردم به اندازه کافی خوب می دانند که واقعاً چقدر می توانند در یک هفته به انجام برسند یا اهدافی را تعیین می کنند که بسیار بلند است و معمولاً جمعه کار می کنند؟

سوال عالی. فکر کنم جایی وسط باشه من واقعاً فکر می کنم اکثر مردم اکنون جمعه ها را تعطیل می کنند. اما ، ما هنوز به عنوان یک شرکت جاه طلبی های بزرگی داریم و هر از گاهی باید یک روز جمعه کار کنیم. جادوی واقعی زمانی است که تعطیلات جمعه به شما کمک می کند کارهای بیشتری انجام دهید.

لوتفور پرسید: بهره وری را چگونه می سنجید؟ به عبارت دیگر ، چگونه می خواهید تصمیم بگیرید که آیا این خوب پیش می رود یا خیر.

در نهایت ، ما تصمیم خود را بر اساس این می گیریم که آیا به اهداف خود به عنوان یک شرکت دست یافته ایم. من اساساً معتقدم که هفته کاری 5 روزه یادگار دوران صنعتی است و لزوماً م effectiveثرترین روش کار نیست. بنابراین من معتقدم که ما می توانیم در 4DWW به اهداف خود برسیم.

یکی از مزایای ما این است که سرمایه گذاران شرکت ما را کنترل نمی کنند. ما می توانیم موضع گیری ها و تصمیمات بلندمدت تری اتخاذ کنیم که معتقدیم به مرور زمان به نتایج بزرگی منجر خواهد شد.

اگر شما یا تیمتان در حال تلاش برای یک هفته کاری 4 روزه هستید برای من توییت بفرست برای به اشتراک گذاشتن اوضاع برای شما ، دوست دارم در مورد آن بشنوم!