3 هفته در مکزیکو سیتی ، سان میگل دی آلنده و ریویرا مایا

ذکر آشپز افسانه ای النا ریگاداس مهم است. در Roma Norte ، رستوران زیبای او Rosetta ، در داخل خانه ای شهری وجود دارد که احساسات ویلایی ایتالیایی را می دهد. اگر می خواهید برای شام بیایید ، از قبل رزرو کنید و حداقل یک پاستا سفارش دهید. Panadería Rosetta یکی از نانوایی هایش است – سراغ rol de guayaba (گواوا رول) بروید. و او لاردو را در کوندسا دارد ، که شاید بهترین مکان برای صرف صبحانه باشد.

برای مهمانی های مهمانی: پارامو در Roma Norte ، که بالای رستوران تاکو روزانه El Parnita قرار دارد. پارامو مانند یک خانه است و چند اتاق کوچک به داخل حیاط سرپوشیده با دیوارهای آجری ، گیاهان آویزان ، تیرهای چوبی نمایان شده ، شمع های ریز و رشته های رنگی رنگی بر روی میزها منتهی می شود. شاید فکر کنید همه چیز مربوط به نوشیدنی است ، اما روی غذا نخوابید. ما اینجا بهترین سرویچ را داشتیم (خوب ، گربه ، شما من را در مورد سیویچه متقاعد کردید) ، و تاکوها همان بالا بودند.

اما به شراب طبیعی بازگردید. Loup Bar در Roma Norte یک رستوران کوچک در انتهای یک ساختمان است (سالن کوکتل Maison Artemisia در بالای آن قرار دارد) با انرژی شبانه کم. آنها چند بطری بد بو در خانه دارند ، و ما به طور تصادفی توسط یکی از سرآشپزها (خواکین کاردوسو) ، که توصیه های او بسیار درست بود ، به ما کمک کردند.

ما فکر کردیم در آشپزخانه Airbnb خود کمی آشپزی می کنیم. هاها اما ما یکبار سوشی از کورا سفارش دادیم.

Mercado Roma در Roma Sur دارای یک هزارتو از غرفه های غذا در طبقه پایین با انواع غذاها و نوشیدنی ها و یک بار معمولی در پشت بام در بالا است. ما غذای عالی هندی و آبجو محلی داشتیم.

و غذا در خیابان می ایستد: دیر. تعداد زیادی برای انتخاب از نزدیک ما وجود داشت ، در اطراف ایستگاه مترو Chilpancingo و Avenida Insurgentes Sur.