7 استخر مشهور در کشورهای مختلف

در یک روز گرم تابستان، استخر یک استخر است. وقتی تمام چیزی که می توانید به آن فکر کنید خنک شدن و فرار از گرما است، اگر آب تمیز باشد و خورشید در حال غروب باشد، عملکرد تحت الشعاع قرار می گیرد. بررسی، این بدان معنا نیست که زیبایی شناسی مهم نیست. معماران پرکار مدت‌ها است که استخرها را به عنوان عناصر جدایی‌ناپذیر اهمیت بصری ملک در طرح‌های خود گنجانده‌اند. در حالی که این استخرهای شنا به زیبایی محیطی را که برای آن ساخته شده اند تکمیل می کنند، اما اغلب در حقوق خود نیز خیره کننده هستند. در زیر، AD به هفت استخر نمادین که توسط برخی از بزرگترین نام‌های معماری طراحی شده‌اند نگاه می‌کند.

خانه داس کانواس که توسط اسکار نیمایر به عنوان خانه خانواده اش طراحی شده است، نمونه ای بکر از معماری مدرن برزیل به حساب می آید. تخته سنگ استخر و خانه را لنگر می اندازد و در عین حال ترکیبی بین طبیعی و مصنوعی ایجاد می کند.

معمار جزئیات پنهان واشنگتن دی سی را فاش می کند.

استخرهای جزر و مدی در Leça da Palmeira، در پرتغال، با ترکیب آرامش و امنیت یک استخر با آب نمک و صداهای برخورد امواج از اقیانوس، بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهند. این ساحل که توسط معمار پرتغالی آلوارو سیزا طراحی شده است، دارای دو استخر طبیعی است که با آب شیرین دریا پر شده اند و با زمین های صخره ای هم مرز هستند تا به طور یکپارچه با محیط طبیعی ترکیب شوند.

این آبگرم که توسط Peter Zumthor طراحی شده است، بر روی تنها چشمه های آب گرم در کانتون Graubünden، در سوئیس ساخته شده است. این سازه تا حدی در دامنه تپه فرو رفته است – تقریباً از پشت قابل تشخیص نیست – و دیوارها از سنگ کوارتزیت استخراج شده محلی ساخته شده اند. 60000 نوار چند رنگی که به صورت لایه‌ای ساخته شده‌اند، به نظر می‌رسد که یک سنگ از وسط نصف شده است.

رنگ قرمز این استخر خصوصی مطمئناً سروصدا می کند. این استخر که توسط معمار اسپانیایی Ricardo Bofill طراحی شده است، توسط یک عرشه در فضای باز احاطه شده است که کل سازه را با پله های آبشاری که شناگران را به داخل آب گلگون هدایت می کند، احاطه شده است.

این استخر 88.5 فوتی دقیقاً در کنار اتاق دیگ بخار در ویلا کاوروا قرار دارد، عمارت مدرنیستی که در سال 1932 توسط رابرت مالت-استیونز برای پل کاوروا طراحی شده است. بهداشت و سلامت عناصر مهمی بودند که کاوروا می خواست از طریق ملک بیان شود، و این استخر یکی از راه هایی بود که مالت-استیونز این ایده آل ها را زنده کرد. بازدیدکنندگان می توانند با مراجعه به ویلا سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر از ملک دیدن کنند.

تصویر استخری با آب بیرون آمدن از فواره که توسط یک دیوار سفید و یک دیوار صورتی احاطه شده است.

اگرچه استخر در Cuadra San Cristóbal، یک ملک خصوصی، ممکن است جذاب به نظر برسد، اما در واقع برای انسان طراحی نشده است. در عوض، سوراخ آبیاری مخصوص اسب ها ساخته شده است تا در آن شنا کنند و از آن آب بنوشند. اگرچه این ممکن است غیرمنتظره به نظر برسد، اما با توجه به اصطبل های حاشیه استخر که در ملک هستند، کاملاً منطقی است.

منبع: ایسنا