Color:0.5m Left Male-left Male

به همین علت اکثرا دارای فعالیت های هم راستایی اما متفاوت هستند. استاندارد ARC به طور خاص برای جایگزین کردن خروجی های صوتی دیجیتال (SPDIF یا TOSLINK) طراحی شده است. لازم به ذکر است که کابل های فیبر نوری کابل دیسپلیپورت هستند که برای فواصل چند صد فوتی استفاده می شوند. لازم است طول کابل HDMI را بر حسب نیاز و فاصله دستگاه های دیجیتال منبع از نمایشگر تعیین کنید. توجه داشته باشید که در این مطلب در مورد پل ارتباطی میان دستگاه و صفحه نمایش یا مانیتور صحبت شد. 8. جهت نمایش تمام دستگاه های پیکربندی شده و قابل دسترس، گزینه های Show Disabled Devices و Show Disconnected Devices را فعال کنید. به همان دلیل ذکر شده، این اطلاعات برای نمایشگرهای دیجیتال با کیفیت حقیقی و به صورت PixelbyPixel قابل نمایش می باشند، به علاوه در سیستم های HDMI تصویر بطور خودکار به قالب نمایشگر تبدیل می شود. بسته به کمپانی تولید کننده تلویزیون و مدل آن، ممکن است همه فعالیت ها و تنظیمات ARC برای شما انجام شده باشد.

با همان ریموت تلویزیون انجام می شود. CEC، به جهت اتوماسیون سازی فرآیند های موجود در تلویزیون ها، به وجود آمده است. درگاه یا پورت ARC معمولا دارای یک برچسب جهت تشخیص است. CEC قادر است از ورودی های موجود در تلویزیون یک لیست تهیه و کنترل و نظارت کاربر را افزایش دهد. کانال بازگشت صدا یا ARC، هم زمان با به وجود آمدن HDMI 1.4، در تلویزیون ها به وجود آمده است اما کم تر کسی با آن و توانایی هایش آشنایی دارد. اعمالی مانند خاموش و روشن کردن، تنظیمات ابتدایی و ساده، تنظیم میزان صدای پخش شونده، تغییر کانال ها و.. همچنین می تواند کانال های پخش کننده Blu-ray، را در صورت اتصال این پخش کننده به CEC، تنظیم کند. اتصال مورد نیاز شما را برقرار کند. با اتصال تمامی این موارد به تلویزیون، دیگر به گیرنده صوتی جداگانه نیازی نیست. HDMI ARC جریان دو طرفه صدا را بین تلویزیون و نوار صوتی یا اسپیکر ها، فراهم می کند. این به شما کمک می کند تا درایورها را پیدا کرده و به روز کنید تا مشکل HDMI را برطرف کنید. آداپتور Type A دارای 19 پین است که امکان انتقال 8K، 4K، ED TV، SD TV، UHD و HDTV را فراهم می آورد.

در عوض، اتصال ARC به شما امکان می دهد بدون نیاز به اتصال به کابل صوتی اختصاصی، صدا را به نوار صوتی خود منتقل کنید. اگر این اندازه کمی بزرگتر از فاصله دستگاه و تلویزیون باشد دیگر در زمان اتصال استرس نخواهید داشت . این اتصال باید از طریق پورت ARC صورت گیرد. علاوه بر به روزرسانی درایور دستگاه به صورت دستی ، می توانید سعی کنید از بهترین به روزرسانی های درایور نیز برای نتایج فوری و مؤثر استفاده کنید. بنابراین یک فرکانس خلوت با سرعت بالا را در اختیار خود می گیرند و گزینه بسیار بهتری برای کسانی هستند که بیشتر با پخش فیلم های با کیفیت سر و کار دارند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید. هر دو این فناوری ها از استاندارد های جهانی به شمار می آیند. HDMI مخفف High-Definition Multimedia Interface است و یک نوع رابط صوتی / تصویری اختصاصی است که برای انتقال موثر داده های ویدویی فشرده نشده و صدای دیجیتال فشرده یا فشرده نشده از دستگاه منبع HDMI به طیف وسیعی از سیستم ها (از طریق یک کانال داده اختصاصی) استفاده می شود. Composite که عمومیت بیشتری در سیستم های خانگی و رده متوسط حرفه ای دارد، از یک کابل برای تصویر (که همه عناصر اعم از نور و رنگ را روی دوسیم ارسال می کند) و دو کابل صدا (برای کانال های چپ و راست صدای استریو که در روشهای دیگر آنالوگ نیز مشترک می باشد) تشکیل می شود.

در حقیقت می توان گفت که، هر وسیله ای که با استاندارد HDMI 1.4 کار کند باید از ARC هم پشتیبانی کند. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که پورت مجهز به ARC باید به دستگاه صوتی خارجی شما متصل شود. در ARC، می تواند تعداد کابل های اضافه متصل شونده به دستگاه ها را کاهش دهد. ابتدا مشخص کنید که کدام یک از پورت ها دارای پشتیبانی ARC است. پس کدام کابل HDMI برای سیستم دوربین مداربسته شما مناسب است؟ در دفترچه راهنما، مشخص شده است که کدام پورت مربوط به HDMI ARC است. در حالی که چنین چیزی به عنوان کابل HDMI 2.0 به خودی خود وجود ندارد. شاید Chromecast در ابتدا توانست بسیار خوب عمل کند و خود را دانگل کامل و بی نقصی جلوه دهد اما نیازهای کاربران هیچوقت تمامی ندارد و دائم بیشتر و بیشتر می شوند و محدودیتهایی که دانگل های کروم کست داشتند نمی توانستند تمامی نیازهای کاربران را پوشش دهند. همانند هر کابل انتقال صدا و تصویر دیگر، هر چه طول سیم بیشتر باشد در هنگام انتقال تصویر بر روی کیفیت اثر معکوس می گذارد و می تواند باعث ایجاد نویز و کاهش کیفیت صدا و تصویر شود.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد کابل hdmi 7متری بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.