11. توان تحمل حرارت مداوم

جالب است بدانید نخستین تولید کننده ی این لوله ها پلیکا نام داشت و به همین علت این نام روی این نوع از لوله که به رنگ خاکستری است باقی ماند. جنس این محصول باید به گونهای باشد که در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم باشد. این لوله همچنین در برابر فشار و دمای بالا مقاومت خوبی دارد. این محصول در برابر حرارت بسیار مقاوم میباشد و برای انتقال گاز و در صنعت پتروشیمی کاربرد زیادی دارند. در حین فرایند تولید لوله اسپیرال میتوان قطر لوله را به اندازه دلخواه تغییر داد؛ بنابراین میتوان لوله اسپرال را در قطرهای مختلف و با هزینه بسیار کم تولید کرد.

لوله فولادی را در ضخامتهای مختلف، به صورت مارپیچ حالت داده و درز آن را با روش جوشکاری زیر پودری(SAW) و به صورت کاملا اتوماتیک جوش میدهند؛ به محصول تولید شده لوله اسپیرال(spiral) میگویند. انواع لوله فولادی به دو روش درزدار یا جوشی ( Welded ) و بدون درز یا مانیسمان ( Seamless ) تولید میشوند؛ در روش درزدار یا جوشی ورقهای فولادی را به صورت استوانه خم میکنند و سپس درز آن را به صورت خط مستقیم یا اسپیرال جوش میدهند. جنس اين لوله ها از آهن سفيد نورد شده است كه درز آن توسط دستگاه هاي درز جوش بهم جوش داده مي شود و سپس لوله را در فلز روي مذاب فرو مي برند .

برای ساخت لوله گالوانیزه یا لوله آهنی سفید، ورقهای فولادی را برای جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی، با فلز روی آبکاری میکنند، سپس این ورقها را به صورت استوانه خم میکنند و درز آن را جوش میدهند. اصولا لوله های بدون درز مستلزم فرآیندی است که طی آن یک شمش فولادی تبدیل به لوله می گردند. لوله فولادی، استوانه طویل و توخالی است که دو طرف آن باز میباشد. برای ساخت انواع مختلف لوله فلزی با توجه به نوع کاربرد آن از ترکیبات مختلفی استفاده میشود و روش ساخت و تولید انواع مختلف آن نیز باهم متفاوت است؛ بنابراین تنوع زیادی از این محصول در بازار آهن لوله بدون درز ساوه آلات وجود دارد.

در ادامه به معرفی برخی از مهمترین و پرکاربردترین نوع لوله فولادی موجود در بازار آهن خواهیم پرداخت. در ادامه مقاله در مورد ابعاد مختلف لوله تک لایه توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد. در این مقاله به بررسی انواع لوله و مشخصات آن خواهیم پرداخت. شناخت انواع مختلف لوله در خانه شما برای دانستن روش درست تعمیر بسیار حیاتی است. اگر شما آب داغ را وارد این لوله ها کنید، باعث می شود تا اکسیژن به داخل آب نفوذ کند و باعث تغییر رنگ و مزه ی آب شود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد لوله بدون درز ساوه لطفا از صفحه ما بخواهید.